Znakomita rywalizacja naszych germanistek

Data dodania: 30-05-2017

slide1—————————————————————-

Chcemy się pochwalić, że w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Rosji dla uczelni wyższych, który odbywał się 19 maja 2017 roku w Warszawie wzięła udział czwórka naszych studentów filologii germańskiej. Zdający egzamin mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na 60 pytań w czasie 80 minut. Pytania dotyczyły zagadnień ogólnych, w tym ustrojowych, geografii i środowiska, kultury i nauki.

Test egzaminacyjny uznano za trudny. Opracował go zespół składający się z wybitnych znawców Rosji. Prace egzaminacyjne oceniało 15 osobowe Jury pod kierownictwem prof. dra hab. Artura Kijasa z Poznania.

Byliśmy najliczniejszą grupą po Uniwersytecie Warszawskim i jedyną, nieuniwersytecką wśród wszystkich uczestników. Panie Roksana Łyżniak (1 rok), Marita Płosa (1 rok) oraz Angelika Proszowska (2 rok) i Katarzyna Kołacz (2 rok) osiągnęły bardzo dobre wyniki. Pani Kasia z wynikiem 45/60 punktów była bardzo bliska głównej nagrody – 10 dniowego wyjazdu w Ałtaj. Na tle specjalistów od języka i kultury rosyjskiej z dużych ośrodków akademickich w Polsce nasze germanistki wypadły znakomicie.

Studenci przygotowywali się pod kierunkiem dr hab. Urszuli Cierniak oraz doktorantki mgr Ireny Kozy z Zakładu Badań Interkulturowych.

12

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.